24 липня 2015 року в районі будинку Будівельників 11 відбулося велелюдне зібрання жителів міста Українка, стосовно обговорення питання відносно намірів ТОВ «УІБК «УКРЖИТЛОІНВЕСТ» забудувати лісовий масив, який знаходиться між існуючим житловим мікрорайоном та правим берегом р. Стугна.

Зібрання прийняло резолюцію з вимогою до Української міської ради внести до порядку денного та розглянути на засіданні сесії 13 серпня 2015 року питання «Щодо проведення в громаді публічних обговорень про перегляд (скасування) рішення Української міської ради від 11 лютого 2010 року та припинення Договору оренди земельної ділянки від 26 лютого 2010 року щодо передачі ТОВ «УІБК «УКРЖИТЛОІНВЕСТ» в оренду лісопаркової території для будівництва житлового комплексу в районі вулиці Будівельників в м. Українка.

Громадська рада м. Українка підтримує цю резолюцію зборів жителів міста.

Хочемо нагадати, що ще рік тому листом N 981/0/3-14 від 07.07.2014 року Громадська рада, керуючись п. 3 та п. 4 Положення про Громадську Раду, надіслала виконкому Української міської ради пропозицію, щодо організації та проведення публічного обговорення (консультацій) щодо питання, яким чином були враховані пропозиції мешканців міста, які були письмово подані до проекту Генплану м. Українка з 29.03.13 по 30.04.13 року? Відповідно до містобудівного законодавства України, під час розробки містобудівній документації повинні були належним чином враховані громадські інтереси жителів м. Українка.

Серед письмових пропозицій, поданих до проекту Генплану м. Українка у 2013 році, була пропозиція жителів міста залишити не забудованою зелену зону лісового масиву шириною не менш ніж 150 м. від правого берегу р. Стугна, за виключенням забудови, яка вже існує.

Ця пропозиція відповідала вимогам законодавства про благоустрій населених пунктів, природоохоронному та містобудівному законодавству, а також Стратегії розвитку м. Українка, як міста туризму і відпочинку, міста в якому комфортно проживати. Під час громадського обговорення проекту Генерального плану під відповідною пропозицією було зібрано більш ніж 600 підписів.

Хочемо звернути Вашу увагу, що на ці письмові пропозиції жителів міста листом № 1331/0/3-13 від 12.06.2013 року була надана відповідь від розробника містобудівної документації, яка була погоджена з замовником містобудівної документації виконкомом Української міської ради, де зазначалось, що: «На правому березі р. Стугна зберігається пляжна зона та зберігається зона з зеленими насадженнями «які примикають до існуючого мікрорайону».

Тим самим виконком Української міської ради у рамках опрацювання пропозицій жителів міста Українка поданих під час громадського обговорення проекту Генплану міста письмово фактично погодився з тим, що лісовий масив якій розташований між правим берегом р. Стугни та існуючим мікрорайоном повинен залишиться не забудованим.

Але, відповідних змін ні в проекті Генерального плану м. Українка, ні скасування відповідних рішень сесії міської ради від 11 лютого 2010 року та припинення Договору оренди земельної ділянки від 26 лютого 2010 року щодо передачі ТОВ «УІБК «УКРЖИТЛОІНВЕСТ» в оренду лісу під забудову в районі вулиці Будівельників в м. Українка здійснено не було.

Окремо хочемо зазначити, що рішення сесії Української міської ради від 11 лютого 2010 року та подальше укладення Договору оренди земельної ділянки від 26 лютого 2010 року щодо передачі ТОВ «УІБК «УКРЖИТЛОІНВЕСТ» в оренду лісу під забудову в районі вулиці Будівельників має явну корупційну складову (оскільки акціонери компанії забудовника є депутатами міської ради, а також членами земельної комісії при виконавчому комітеті Українки), приймалось без узгодження громадських інтересів та за відсутності затвердженої містобудівної документації міста, яка саме і регламентує функціональне призначення тієї чи іншої земельної ділянки в населеному пункті. Будь-якого обґрунтування та посилання на норми містобудівного законодавства, на підставі чого лісовий масив в районі правого берега р. Стугни відводиться під багатоповерхову забудову, рішення сесії не містило.

Виконавчий комітет Української міської ради листом N 1647/0/3-14 від 05.08.2014 року надіслав відповідь, яка зводилося до того, що виконавчий орган міської ради не бачить підстав обговорити з громадськістю, яким чином були враховані в проекті Генерального плану м. Українка пропозиції мешканців, що стало грубим порушенням п. 12, 7 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики (Постанова від 3 листопада 2010 р. N 996). З такою відповіддю ГР не погодилась, що було викладено в листі № 05/09-2014 від 20.09.2014 року.

Громадська Рада м. Українка підтримує пропозицію жителів міста (яка викладена в відповідній резолюції прийнятої на зборах 24 липня 2015 року) і в разі відмови у задоволенні даної пропозиції, буде трактувати дії міської ради як антиконституційні

Завантажити pdf.