OLYMPUS DIGITAL CAMERA

11 січня 2015 року у спорткомплексі Енергетик міста Українка відбувся обласний турнір з міні-футболу серед ветеранів (віком від 40 років) на честь Героїв АТО!

Хочу відмотати плівку і повернутися до початку. Хочу відзначити, що, після драматичних подій на Майдані і перемоги українського народу в боротьбі проти режиму Януковича ціною жертв Небесної Сотні, у мене виникла пропозиція проводити щорічний футбольний турнір на честь пам’яті Небесної Сотні і зробити його традиційним! Пропозиція була підтримана директором спортивного клубу ”Окраїна” Петром Солодушком. Ми втілили у життя цю ідею, провівши наприкінці березня футбольний турнір на майданчику ЗОШ-№1. Першими спонсорами тоді виступили: Максим Мостовий, Лідія Анцупова, Тимур Чуканов. Подія освітлювалася ЗМІ району та міста Українка (газети та тб)!

Налагодивши стосунки з новообраним депутатом ВР Віктором Романюком, я запропонував йому провести турнір з нагоди річниці Майдану, на що одразу ж отримав не тільки згоду, але й фінансову підтримку! Турнір проведили в РЦКД міста Обухів, про що йдеться у моїй статті  у 49 номері  за 2014 рік нашої міської побрехушці, «Дніпровського проспекту». Зазначу, що цензура вирізала деякі тези статті, незручні для міської влади. Особливою з тез є така: «Попри жорстоку боротьбу і чисельні жертви героїв Небесної Сотні, український народ вистояв і переміг  у протистоянні ”антикорупційній” Партії Регіонів.» Але у наданої мною статті було «антиукраїнської партії регіонів», а не партії, яка боролася проти корупції… Ляп редакції, чи умисна дія? Я схиляюся до останнього варіанту. Були подібні ляпи нашої побрехушки і раніше, тому мене, особисто, це не здивувало.

Ідея турніру на честь героїв АТО також була моєю. За підтримки Віктора Романюка ми намагалися провести її ще 26 грудня. Однак через відсутність можливості  надати спортзал на це число, проведення було перенесено на 11 січня, що, як факт, вже відбулося. Щодо самого турніру  та його результатів – згодом, а поки що продовжимо далі. Домовились 21-22 лютого провести в Обухові турнір пам’яті Володимира Чаплінського, героя України, героя Небесної Сотні, одного з вбитих на Майдані рік тому. Ще місяць тому, маючи розмову з його дружиною Світланою, домовились, що головним організаторами в цьому році будуть українчани, але залучатимемо і обухівчан. Далі – обговорення пропозицій про спортивні заходи на День Конституції та День Незалежності . Пропоную провести в нашому місті, на майданчику першої школи, турнір, присвячений річниці дня народження УПА. Тим більш, що з минулого року цей день став офіційним святом.  Якщо буде можливість запросити на відкриття сина легендарного командира УПА Романа Шухевича, Юрія Шухевича, народного депутата України, було б дуже здорово! Всі ці змагання треба зробити щорічними і традиційними, як сторінки новітньої історії України!

Ви спитаєте: «А чому проводимо саме футбол? Є ж і інші види спорту!» Відповім. Я займаюся футболом багато років, і дітей тренував, і сам грав раніше,  і зараз бігаю у ветеранській команді. Я нічого не маю проти інших видів спорту, але ніхто до мене з пропозиціями не звертався, крім жінок-волейболісток з Обухова. А ще краще, нехай хтось теж проявить ініціативу і проведе свої змагання з того, чи іншого виду спорту, ми тільки підтримаємо це! Але хотілося б – на честь знакових подій і, бажано, без залучення представників нелюстрованої міської влади, та, так званої, ”антикорупційної” партії регіонів, колишньої, але…  Чи можуть називатися колишніми злочинці, які й досі приховують свої злочини, не полишають владних лав та продовжують свою злочинну діяльність?..

Ну а тепер, власне, про турнір 11 січня. Після початкової передтурнірної метушні, підготовки залу та зустрічі гостей та команд, ми, нарешті, вишикувалися в одну лінію…

Дозволю собі ще трохи відволіктися. Цікавий епізод зі мною трапився перед початком турніру. Коли ми, стоячи в проході до залу, ще погоджували сценарій, в центрі залу, під трибуною, біля мікрофону, вже стовбичила самотньо стороння людина, яку ніхто не запрошував, але це не завадило їй заздалегідь зайняти жадане місце, нахабно, не зважаючи ні на що… Цією людиною, необтяженою скромністю,  виявився секретар міського голови Михайло Васильович Тупицький… На мої зауваження та прохання залишити місце, відійти в сторону, або до трибуни, як особі, що представляє злочинний устрій, якій ми не раді, не бажаємо тут бачити, посадовець ніяк не відреагував. Тому він так і простояв усю урочисту церемонію відкриття, не представлений і не отримавший слово для виступу… Бог з ним, може для доживаючої нинішньої міської ради, хоч якась втіха -постояти біля активістів, як відгомін ригоАнального минулого.

Отже, вишикувавшись навпроти один одного між офіційними особами, та футбольними командами , був створений коридор, між яким під звуки козацького маршу рушило близько півтора десятка геров-захисників, яких оплесками зустрічали усі присутні: і гравці, і вболівальники, і гості! Не вдаючись у подробиці своїх виступів, зазначу що на початку заходу було виконано Державний Гімн України та хвилиною мовчання усі присутні віддали шану загиблим захисникам Незалежності України! Були виступи Голови РДА Сергія Неділька, помічника-консультанта депутата ВР Віктора Романюка, Алевтини Шмагель, депутата міської ради Михайла Перебийніса, голови Громадської Ради Сергія Голуба, директора спортивного клубу ”Окраїна” Петра Солодушка, волонтерки Оксани Павлів, заступника голови молодіжного дорадчого комітету міста Українки Олесі Дзебчук, яка вручила Героям АТО великий торт, зроблений у патріотичних тонах! Були нагороджені почесними відзнаками герої-волонтери: Оксана Павлів, Ігор Сухих та відсутні за станом здоров’я Руслан Трегуб і Валерій Субота! Вже після відкриття змагань до нас завітала волонтерка з тимчасово окупованого Криму, а тепер мешканка Києва, Евеліна Аріфова, яка привезла 3 великих пирога з тризубом зовні та м’ясом всередині.

Усі запрошені гості отримали дипломи-подяки і пам’ятні медалі! Після урочистої церемонії відкриття, був проведений невеличкий пісенний концерт, де спочатку Олеся Білик заспівала пісню ”Як же нам жити на рідній землі”, потім Костянтин Бомбело виконав свою авторську пісню ”Сало-сила” із своїм напарником Володимиром Гладким, які показали жартівливо колоритну сценку спортсменів-козачків, а двоє молоденьких дівчаток на таці розносили всім бутербродики з хлібом і сальцем.

 Завершила концерт та ж Олеся Білик, виконавши народну пісню ”Україночка”, чим завела публіку і спортсменів, які почали підтанцьовувати та аплодувати! На цьому концерт було завершено і розпочався турнір! Перед початком стартової гри, перший удар по м’ячу наніс один із представників Героїв АТО, чим дав старт нашому турніру!

Не вдаючись у подробиці ігрових аспектів турніру, скажу, що тут було усе: і азарт, і боротьба, і адреналін, і в двох іграх драматичні післяматчові пенальті, і, навіть, скандальчик! Все було, як і повинно бути і, навіть, більше! Все це треба бачити і краще було б побачити, чим сто разів почути, або прочитати, бо дух змагання не передається папері! Скажу тільки, що участь взяли 6 команд: з Українки, Обухова, Василькова, Ржищева! Перемогу здобула команда Василькова, де тон задавав колишній гравець київського «Динамо», Юрій Грицина, друге місце виборола команда міста Українки, а третіми стали наші сусіди-обухівчани! Цікаво, що четверте місце зайняла команда Ржищева, яка не програла жодної зустрічі, зігравши усі свої 3 матчі унічию і двічі брала участь у післяматчових пенальті і програвали їх! Не везе їм у лотерею. Буває. Усі команди-призери були нагороджені медалями за відповідне місце, а також дипломами! Команда-переможець отримала красень-кубок! Нагороджували футболістів наші бійці АТО!

Турнір вдався на славу, окрему подяку хочу оголосити за фінансову допомогу, крім нашого депутата Віктора Романюка, також Громадській Раді міста Українка та Ігору Сухих, очільнику районної РПЛ, подякувати усім, хто був з нами, хто стискав кулачки, сприяв і має бажання допомагати  в майбутньому у нашій спільній справі! Також велика подяка Олесі Дзебчук, та Евеліні Аріфовій за смачні кулінарні смаколики для солдатів, за об’єктивне і якісне суддівство головного судді Ярослава Мудрого, звукорежисерові Дмитру Сулимі, та всім глядачам на трибунах!

Турнір завершено, але ми не прощаємося з вами шановні друзі – до нових зустрічей! Тому нагадаю вам слова героя України, Степана Бандери: «І прийде час, коли один скаже Слава Україні і мільйони відповідатимуть Героям Слава!» Тому шановні друзі, Слава героям АТО, Слава українському народові! Слава усім вам! Слава нації! Слава Україні!

Коротке доповнення від Алевтини Шмагель: «Цієї неділі у місті Українка відбувся турнір з міні-футболу присвячений Героям АТО! Хтось скаже “ну і що?”.  Але, якщо подумати, йдеться про героїв серед нас, вони є! Щось змінюється в нас самих! Це було, без перебільшення, кращею подією у місті за довгий час, без участі місцевої “влади”, за ініціативи активних і небайдужих мешканців Українки!

Окрема подяка, людині, яка не вважала за потрібне робити піар -кампанії на даному заході, але став спонсором і натхненником.  Віктор Романюк, народний депутат Верховної Ради України від нашого округу, не захищається від людей машинами з охоронною, спокійно надає свій номер телефону, відповідає на електронні листи і проводить зустрічі з громадянами … Це вельми новий підхід у порівнянні з регіонАльнимі депутатами, ще недавно пануючими …

Усім добра і наснаги!

Єгор Данилюк, організатор-куратор в одній особі.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA