В цій статті я хотів висказати свою думку про мету статті «Благими намірами прокладається дорога в Пекло» В.Романчука яка була надрукована в одному із недавніх номерів газети Дніпровський проспект.

Як я зрозумів, автор цієї статі зовсім не мав на увазі розслідувати законність чи незаконність дозволів на забудову об’єктів торгівельної інфраструктури та «хатинок» на березі Дніпра та в нашому місті.

Моя думка що основна мета статі полягала у тому щоб у черговий «надцятий» раз не допустити «ляп» і не почати забудову на майдані ім. Т.Г. Шевченка у нашому місті, як «накриття від дощу та вітру для пасажирів», а закінчити черговим торгівельним комплексом. Для цього і приводилися приклади як будівництва «зупинок» на Дніпровському проспекті та «автомобільних стоянок» на пляжі Дніпра.

Але чомусь ця стаття когось налякала, тому і почалось «журналістське розслідування», щоб відвести думку читача від основної теми статті. Так, можливо що всі дозволи на будівництво цих торгівельних будівель отримані, а будівництво їх проводиться згідно норм, але сенс то не в тому. Дозволи на будівництво надаються чиновниками, а з ними завжди можна домовитися. Так це теж дуже важливо, притримуватися норм та порядку будівництва, але найважливіше то щоб громада міста отримала ти об’єкти інфраструктури які потрібні мешканцям нашого міста, а не так званим «інвесторам». Та і не все так добре з виконанням законодавства, як хотіли показати автори розслідування та може здаватися на перший погляд. Приведу приклад.

В Земельному Кодексі України в статтях 60 та 61 утверджується:

 

«Стаття 60. Прибережні захисні смуги

 1. Вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм з метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності встановлюються прибережні захисні смуги.

2. Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:

 а) для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари – 25 метрів;

 б) для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари – 50 метрів;

 в) для великих річок, водосховищ на них та озер – 100 метрів.

 При крутизні схилів більше трьох градусів мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.

3. Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів встановлюється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів від урізу води.

 Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами землеустрою.

 Межі встановлених прибережних захисних смуг і пляжних зон зазначаються в документації з землеустрою, кадастрових планах земельних ділянок, а також у містобудівній документації.

 Прибережні захисні смуги встановлюються на земельних ділянках усіх категорій земель, крім земель морського транспорту.

 

Стаття 61. Обмеження у використанні земельних ділянок прибережних захисних смуг уздовж річок, навколо водойм та на островах

 1. Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.

 2. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється:

 а) розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво;

 б) зберігання та застосування пестицидів і добрив;

 в) влаштування літніх таборів для худоби;

 г) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів»

Я навмисно привів повний зміст статей Закону для того щоб уникнути звинувачень про використанні тексту із контексту та для того щоб читачі могли взнати та зрозуміти сенс цих статей. Та мали можливість самі вирішувати е порушення Закону чи не має. Ма мій погляд згідно букви та духу Закону в цьому двох думок бути не може. А раз порушується Закон і місцева влада та контролюючі органи цього не бачать, то має місце елементи корупційної змови. Як в народі кажуть, що задарма і тато мату не цілує.

Так от, я впевнений, що нове керівництво району та контролюючих органів, а саме прокуратури, повинно подякувати за таке журналістське розслідування і їм нічого не залишиться як взятись за розслідування цих фактів корупційних дій в органах нашої влади які явно мали місце. А громадськість місця ім. в цьому допоможе та якщо буде потрібно проконтролює виконання Закону.

 

P.S. В відміну від автора статті «Благими намірами прокладається дорога в Пекло» я навмисно не публікую ніяких фото, щоб не ініціювати ще одне «журналістське розслідування».

 

Голуб С.В.

громадський діяч,

Голова Громадської ради м. Українки